Пюел: Салиба е готов за Арсенал
Старши-треньорът на Сен Етиен Клод Пюел е убеден, че Арсенал получава готов играч в лицето на защитника Уилям Салиба.
Напомняме, че Арсенал се договори за покупката на Салиба за 27 милиона паунда миналото лято, но бе принуден да остави Уилям под наем в Сент-Етиен до края на този сезон.
Във френската Лига 1 решиха повече да не играят през тази кампания, така че 19-годишната Салиба пристигна рано в Северен Лондон и вече започна да тренира с "артилеристите".
"Готов е. Той е страхотен играч. Това е млад футболист, но в играта му има много зрялост. И също така в живота му. Прави добро впечатление и има добра настройка.
Ще ни бъде трудно без него, но мисля, че това е чудесна възможност за Арсенал. Мисля, че отдавна се нуждаят от добър централен защитник, а Уилям е точният играч", заяви Пюел.
- Арсенал пречупи Атлетико и след 20 години е на финал в Шампионска лига
- Атлетико подаде жалба до УЕФА след нощен инцидент преди мача с Арсенал
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Симеоне: Спокойствие, но без пасивност срещу Арсенал
- Артета: Ще бъдем като зверове срещу Атлетико
- Арсенал ще се класира за финала
- Артета чака Едегор и Хаверц за реванша с Атлетико
- Артета: Запазихме мечтата си жива
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]