Лингард сравни Ибра с Майкъл Джордан
Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Джеси Лингард сподели впечатленията си от гледането на сериала "Последният танц", който е посветен на баскетболния Чикаго Булс и лидера на отбора Майкъл Джордан.
"Много вдъхновяваща поредица. Отборът включваше Денис Родман, Скоти Пипън, Майкъл Джордан, събраха се и си свършиха работата. Наистина бе вдъхновяващо да видя как работната етика на Джордан помага на съотборниците да станат по-добри. Страхотна история.
Има ли подобни футболисти във футбола? Ще назова Златан Ибрагимович. Когато той дойде в Манчестър Юнайтед, усетихме тази аура около него. Той има характер на победител и това ни мотивира да печелим трофеи. Не всеки го има.
Той дойде в Юнайтед и каза, че иска да спечели трофеи. По това време бях млад, като Маркъс Рашфорд и когато спечелих първия трофей, това ни направи гладни за победи. Бих казал, че Златан донесе победния дух на отбора", заяви Лингард.
- Обявиха номинираните за Мениджър на сезона във Висшата лига
- Обявиха номинираните за Играч на сезона във Висшата лига
- Ашли Йънг се сбогува емоционално с футбола
- Манчестър Юнайтед иска да задържи Майкъл Карик до 2029 година
- Ман Юнайтед е все по-близо до назначението на Карик
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Арсенал следят Андреа Камбиасо
- Карик: Обидно е да се твърди, че Манчестър Юнайтед е бил без мотивация
- Майкъл Карик: Точката срещу Съндърланд не е лош резултат
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]