Ливърпул се разбра с Nike да завърши сезона с екип от New Balance
Ливърпул съгласува размера на обезщетението с новия си технически спонсор Nike, който ще позволи на "червените" да завършат сезона във Висшата лига с екипите на New Balance.
Формално петгодишният договор на Ливърпул с New Balance изтича на 31 май, но поради пандемията от коронавирус, сезон 2019/20 ще бъде удължен не само до юни и юли, но и вероятно до август.
Според британски източници, по време на тристранните преговори между Ливърпул, New Balance и Nike бе решено началото на сътрудничеството между "червените" и новия технически спонсор да се забави до началото на сезон 2020/21. Финансовите детайли на споразумението не са известни, но в по-голяма степен това е въпрос на етичен, а не на паричен характер.
Така отборът на Юрген Клоп ще изиграе останалите девет мача с екипите на New Balance, а капитанът Джордан Хендерсън ще вдигне Купата на Висшата лига над главата си на празния "Анфийлд" със същата форма.
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
- Реал Мадрид набеляза Мак Алистър за наследник на Кроос
- Тотнъм следи ситуацията около Коди Гакпо
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Мохамед Салах: Това е велико постижение за Египет
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
- Ван Дайк: Аржентина показа, че иска да защити световната си титла
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]