Собственикът на Юнайтед два пъти блокирал продажба на Марсиал
Собственикът на Манчестър Юнайтед Джоел Глейзър се възхищава на таланта на Антъни Марциал и прави всичко, за да го остави на "Олд Трафорд", съобщава Evening Standard.
Според източника, Марсиал е любимият играч на Глейзър, а бизнесменът вижда във французина отговора на Юнайтед на бразилския крал на футбола Пеле.
Преди пет години английският клуб даде 36 милиона паунда за тогава малко известния играч, който в крайна сметка вкара 17 гола под ръководството на Луис ван Гаал и помогна на отбора да спечели ФА Къп. Но по-късно Марсиал навлезе в черен период, а новият наставник Жозе Моуриньо опита два пъти да продаде Антони, но Глейзър наложи вето на потенциалните сделки.
През този сезон Марсиал вкара 16 гола.
- Холанд подобри постижение на Роналдо
- Гуардиола надмина постижение на Сър Алекс
- И Борнемут може да затрудни Юнайтед в Манчестър
- Нападател на Ман Юнайтед заинтересува Рома
- Аморим: Маунт е талантлив и работи усилено
- Аморим: Трябва да сме по-внимателни към детайлите
- Бруно с два гола и асистенция над Уулвс
- Бекъм: Пред Аморим има дълъг път
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]