Венгер: Надявам се, че Артета ще върне футболната култура на Арсенал
Бившият мениджър на Арсенал Арсен Венгер сподели мнението си за настоящия наставник на "артилеристите" Микеле Артета.
"Все още съм много притеснен за клуба и гледам всички мачове. Вярвам, че Арсенал има футболна култура. Искам да бъда уважаван. И се надявам, че Микел ще успее да я върне“, заяви Венгер.
Арсен водеше Арсенал от 1996 до 2018 година. Под неговото ръководство "артилеристите“ три пъти станаха шампиони на английската Висша лига, седем пъти спечелиха Купата на ФА и имат седем Суперкупи на страната.
Артета оглави Арсенал в средата на декември 2019 г.
- ВВС посочи мечтаната цел на Артета
- Алан Пардю: Винисиус в Арсенал би бил сензационен трансфер
- Реал Мадрид отвърна с нова оферта за Винисиус заради интереса на Арсенал
- Гимараеш отправи ултиматум към представителите си, докато иска да премине в Арсенал
- Арсенал готви впечатляваща оферта за Хулиан Алварес
- Арсенал ще трябва да направи Винисиус най-скъпоплатения си футболист
- Арсенал готви подобрена оферта за Бруно Гимараеш
- Арсенал обмисля сензационен трансфер на Винисиус Жуниор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]