Моуриньо: Аз съм уникален треньор
Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо каза, че титли в трите топ първенства в Европа прави от него уникален мениджър във футбола.
"Много ми е трудно да кажа каква бе кулминацията в кариерата ми, но очевидно е, че титлата с Реал Мадрид бе много важна, защото се случи в специален период, когато Барселона доминираше.
Прекратяването на това доминиране и установяването на нов рекорд за точки и голове в Испания направи шампионата още по-вълнуващ. Ние не просто спечелихме Ла Лига, ние го направихме по такъв начин, че да влезем в историята.
Моят личен требъл е да печеля първенствата на Англия, Италия и Испания. Все още съм единственият треньор, който постигна това, уникален съм. Истината е, че наистина исках да вляза в историята на футбола по този начин", заяви Моуриньо.
- Тотнъм получи съвет да върне Айвън Тоуни, нападателят вече обясни защо Арсенал му е „криндж“
- Де Дзерби: Антонин Кински ще бъде титулярен вратар на Тотнъм
- Деян Кулушевски е близо до завръщане в общата група на Тотнъм
- Тотнъм влиза в битката за нападателя на Челси Николас Джаксън
- Матеуш Фернандеш разкри как Де Дзерби го е убедил да избере Тотнъм
- Тотнъм отправи първа оферта за Виктор Осимен
- Тотнъм победи Челси с късен гол в контрола в Сидни
- Хари Уинкс: Мареска и Почетино промениха начина, по който гледам на футбола
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]