Зиеш: Лампард ми направи добро впечатление
Нападателят на Аякс Хаким Зиеш, който ще премине в Челси в края на сезона, сподели впечатленията си от прехода и сподели мнението си за мениджъра на лондончани Франк Лампард.
"Как се чувствам относно прехода си в Челси? Струва ми се правилно, тъй като Челси е много голям клуб с амбиции. Там има много талантливи млади хора, което ме поставя в обичайната позиция след три години и половина в Аякс. Подхожда ми добре.
В лицето на Франк Лампард Челси има мениджър, който обича да атакува и да играе атрактивен футбол. Чувствам се по същия начин. Добре разговаряхме двамата. Лампард бе много спокоен и ми направи добро впечатление. Веднага почувствахме някаква връзка и това също повлия на моето решение.
Това е подходящият момент за промяна. Готов съм, включително и като личност. Това ще бъде нов етап в живота ми - в Лондон, далеч от семейството и приятелите. Но не виждам това като проблем, напротив, очаквам го с нетърпение. Ще опитам всичко възможно и ще науча много неща, благодарение на които ще раста повече", заяви Зиеш.
27-годишният мароканец участва в 35 мача за Аякс във всички турнири, записвайки 8 гола и 21 асистенции.
- Челси напредва в преговорите за Дани Уелбек
- Челси готви подобрена оферта за Алекс Скот
- Шаби Алонсо: Морган Роджърс няма да има нужда от време за адаптация
- Режис Льо Бри сложи край на спекулациите около Гранит Джака
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]