Ашли е все по-близо до продажба на Нюкасъл
Собственикът на Нюкасъл Майк Ашли е все по-близо до продажбата на клуба си на финансистката Аманда Стейвли и нейните инвеститори.
Слуховете, че Стейвли се опитва да купи клуба от "Сейнт Джеймс Парк“, се носят от няколко години.
През миналата седмица Регистрационната камара на Обединеното кралство получи документ от 31 страници, подписан от St James's Holdings и PCP Capital Partners, собственост съответно на Ашли и Стейвли.
Този документ според Daily Mail описва условията на предстоящата сделка. Предполага се, че Ашли веднага ще получи 200 милиона паунда, а плащането на останалите 150 милиона паунда ще бъде удължено в рамките на пет години.
PCP Capital Partners е малка консултантска фирма в областта на финансите от Мейфеър. В действителност зад закупуването на Нюкасъл стои престолонаследникът на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман.
Напомняме, че през 2008 г. Стейвли вече изигра подобна роля, като стана посредник в сделката за придобиването на Манчестър Сити от шейх Мансур за 210 милиона паунда.
- Байерн готви оферта за Антъни Гордън – Компани търси конкуренция за Луис Диас
- Матета донесе драматична победа на Кристъл Палас над Нюкасъл
- Финансовите трикове или как системата облагодетелства богатите
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
- Киърън Трипиър се разделя с Нюкасъл след края на сезона
- Волтемаде отговори на критиците си и отрече да е в спад
- Нюкасъл е заплашен от санкции на УЕФА за финансови нарушения
- Нюкасъл запазва спокойствие: бъдещето на Хау ще се реши по-късно
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]