Арсенал продължава да плаща на Емери
Бившият мениджър на Арсенал Унай Емери продължава да получава пари от лондонския клуб, въпреки факта, че беше уволнен още през ноември.
Напомняме, че "артилеристите“ посочиха на Емери вратата след домакинско поражение с 2:1 от Айнтрахт в Лига Европа, което разшири серията на отбора без победи до седем мача.
Така Унай напусна Арсенал, като отработи само половината от тригодишния си договор. Испанският специалист все още не е намерил ново убежище, което означава, че "артилеристите" продължават да му изплащат компенсация.
Според Get Football News France, в края на този сезон Емери ще получи общо 6.8 милиона паунда от Арсенал като заплата и обезщетение, което е достатъчно малко, за да влезе в топ 20 на най-високо платените треньори в света.
Уволнението на Емери в края на този сезон би било много по-евтино за клуба поради особеностите на договора, но собственикът на Арсенал Стан Крьонке, бе сигурен, че промяната не трябва да се бави.
- Артета е мениджър на месеца във Висшата лига
- Арсенал ще спре Саутхемптън тук
- Арсенал следи Кофане, конкуренция от Реал Мадрид
- Арсенал и Реал Мадрид в битка за младия талант Кристиан Кофане
- Гьокереш – голмайсторът, на когото Артета ще разчита до края
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Тухел успокои: Травмата на Мадуеке не е сериозна
- РБ Лайпциг следи Мартинели – възможен заместник на Диоманде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]