Фърдинанд: Евра е по-добър от Робертсън
Легендата на Манчестър Юнайтед Рио Фердинанд смята, че бившият му съотборник Патрис Евра е бил по-добър ляв защитник от Анди Робъртсън от Ливърпул.
Закупен през лятото на 2017 г. от Хъл за 8 милиона паунда, Робъртсън се оказа много сполучлива покупка за Ливърпул. Анди помогна на "червените" да спечелят Шампионска лига през миналия сезон, а сега с отбора на Юрген Клоп е на прага на титла във Висшата лига.
Според Фърдинанд обаче 26-годишният шотландец все още не е достигнал нивото на Евра, с когото Рио прекара осем и половина сезона с Юнайтед.
"От двамата бих предпочел Евра. Евра е по-добър играч. Той е по-бърз, по-силен. Евра играе по-добре в интервала от дузпа до дузпа, подкрепя играта, движи се, отваря се.
Той не помогна толкова много, колкото Робъртсън, но вкара повече. Беше по-добре да играе един на един, но не ме разбирайте погрешно - Робъртсън е страхотен играч", заяви Фърдинанд.
- От Аджаме до „Олд Трафорд“: мълчаливата история на Амад
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
- Манчестър Юнайтед обяви Шешко за непродаваем
- Кои футболисти от Висшата лига трябва да сменят отбора си това лято?
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]