Клубовете от Висшата лига са готови да доиграят сезона без зрители
Клубовете от Висшата лига се примириха с идеята, че може да се наложи да завършат сезона без зрители.
Паузата в английския футбол, причинена от пандемията на коронавирус, бе удължена до 30 април след видеоконференция в четвъртък.
В публикуваното изявление се казва, че сезон 2019/20 ще бъде изигран, независимо колко време ще отнеме това.
Естествено, в идеалния случай Висшата лига би искала да изиграе останалите мачове до 30 юни - това е датата, определена от УЕФА, която отложи Европейското първенство за следващата година.
Ако успеят да завършат сезона преди 30 юни, клубовете от Висшата лига ще се спасят от редица проблеми, свързани с изтичащи договори и договори за наем. Друг проблем са договорните задължения към телевизионните оператори.
Според The Telegraph, в тази ситуация клубовете от Висшата лига са готови да направят жертва - зрителите, които идват на стадионите, могат да бъдат пожертвани.
В момента на територията на Великобритания има забрана за масови събирания на хора и ако властите не премахнат тези ограничения до края на април, отборите от Висшата лига ще играят на празни трибуни.
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Арсенал следят Андреа Камбиасо
- Карик: Обидно е да се твърди, че Манчестър Юнайтед е бил без мотивация
- Майкъл Карик: Точката срещу Съндърланд не е лош резултат
- Манчестър Юнайтед се издъни срещу Съндърланд след безлично 0:0
- Барселона вече се колебае за Рашфорд
- Бруно Фернандеш бе избран за Играч на годината от футболните журналисти
- Ман Юнайтед ще превземе Съндърланд
- Коул Палмър е готов да преговаря с Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]