Клоп обясни с какво е ценен Фирмино
Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп обясни защо не смята за толкова важно колко гола ще вкара нападателят Роберто Фирмино.
Фирмино никога не е бил считан за естествен голмайстор и по време на кариерата си проведе само два сезона, през които успя да вкара 20 или повече гола.
Това обаче няма никакво значение за Клоп, който цени Роберто за начина, по който 28-годишният бразилец свързва играта на отбора.
"Той е нашият свързващ елемент. Доста рядко ще намерите някой като Боби, който би бил също толкова безкористен.
Той играе тук, играе там, даде пас - и това го прави щастлив. Един ден може да се хване и да си помисли: "О, не съм вкарал от четири до пет седмици".
Това е невероятно, колко много е безкористен. Той е истински играч от световна класа. И просто сензационно хубав човек", заяви Клоп за JOE.
- Слот разчита на Исак след тежката контузия на Екитике
- Евертън ще задържи Ливърпул в дербито
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
- Реймс подкрепи Екитике след тежката контузия
- Слот: Ливърпул ще трябва да продава, за да купува през лятото
- Фенове на Ливърпул бесни след видео със Слот след отпадането от ПСЖ
- Ван Дайк: ПСЖ заслужаваше да продължи напред
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед в битка за Ангело Щилер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]