Арсенал обяви за трансфера на Мари
Защитникът на Фламенго Пабло Мари премина в Арсенал, съобщава официалният сайт на английския клуб.
Испанският централен защитник се присъедини към "артилеристите" под наем срещу 5 милиона евро. Споразумението между клубовете също така предвижда възможност за обратно изкупуване.
Арсенал реши да насочи вниманието си към Мари, след като по-рано не успя да се споразумее с Шахтьор за трансфера на Николай Матвиенко.
Мари играе за Фламенго от юли 2019 г., пристигайки от Манчестър Сити. 26-годишният футболист проведе 30 двубоя и вкара 3 гола.
Заедно с Фламенго Мари стана победител в бразилската Серия А и спечели Купа Либертадорес.
- Арсенал привлича без пари бившия вратар на Лийдс Илан Мелие
- Деклан Райс разкри любопитен разговор с Артета след класирането на Англия за 1/4-финалите
- Арсенал следи двама футболисти на Астън Вила
- Деклан Райс: Щастливци сме, че имаме играч като Хари Кейн
- Порто официално откупи Якуб Кивьор от Арсенал
- Клоп за отменения гол на Германия: Ако това е нарушение, Арсенал нямаше да стане шампион
- Астън Вила поиска рекордните 130 млн. паунда за Морган Роджърс
- Борнемут отряза Арсенал за Алекс Скот
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]