Ван Дайк: Отличната отбрана е заслуга на целия отбор
Защитникът Върджил Ван Дайк заяви, че подобрената игра на Ливърпул в защита не е само заслуга на него и Джо Гомес.
През последните седмици "червените" успяха да отнемат от Лестър званието за отбора с най-добрата защита през този сезон във Висшата лига.
Победа с 2: 0 над Манчестър Юнайтед в неделя стана седмият пореден "сух“ мач на Ливърпул във всички състезания, но Ван Дайк предпочита да сподели похвалите със съотборниците си.
"Всички участват в процеса. Имаме страхотен вратар, крайните защитници и халфовете изпълняват задълженията си и както знаете, имаме звезди напред, така че това е работа на отбора.
Разбира се, ние като защитници сме много доволни, когато не пропускаме, защото всички знаем, че ще имаме големи шансове да спечелим мача, ако не пропуснем. Така че това е приятно усещане", заяви Ван Дайк.
- Ван Дайк отправи предупреждение към Салах
- Саудитската лига е готова да финансира трансфера на Салах
- Вирц: Трябваше да бъдем търпеливи
- Ливърпул ще се справи в Лийдс
- Автогол спаси Ливърпул от Съндърланд
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ливърпул се интересува от Камавинга
- Слот обясни защо е оставил Салах на пейката срещу Уест Хем
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Малко е неблагодарен вратарския пост. Случая с Кепа е още едно доказателство.