Компанията на Усманов купи правата за името на новия стадион на Евертън
USM, чийто основен акционер е руският бизнесмен Алишер Усманов, придоби правата върху името на новия стадион на Евертън, съобщава официалният сайт на клуба. Стойността на сделката е 35 милиона евро.
Очаква се новата арена на "карамелите" да бъде построена през 2023 година. Усманов е бизнес партньор на мажоритарния акционер в Евертън Фархад Мошири.
Припомнете си, че повече от 10 години Усманов притежаваше акции в Арсенал, но през 2018 г. той продаде своя дял на основния акционер на "артилеристите" Стан Крьонке.
- Евертън изпусна победата срещу Кристъл Палас и усложни битката за Европа
- Евертън спря Сити, Форест оцеля, а битката във Висшата лига се нажежи
- Ман Сити избегна загубата срещу Евертън и изпусна инициативата в битката за титлата
- Евертън набеляза Уайт, Стоунс, Грилиш и Делап за лятна селекция
- Евертън няма да затрудни Ман Сити
- Евертън задържа Майкъл Кийн с нов договор
- Евертън ще задържи Ливърпул в дербито
- Анонс на 32-ри кръг от Висшата лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]