Агуеро стана най-добрият голмайстор сред чужденците във ВЛ
Аржентинският нападател на Манчестър Сити Серхио Агуеро стана голмайстор в историята на английската Висша лига сред чуждестранните футболисти.
В мача от 22-ия кръг на шампионата на Премиършип с Астън Вила (6: 1) аржентинецът стана автор на хеттрик и така той вече има на сметката си 177 гола в 255 мача във Висшата лига. По брой голове сред легионерите Агуеро победи бившия нападател на Арсенал Тиери Анри (175).
Агуеро е четвърти в общия списък на голмайсторите в историята на английската Висша лига, зад Анди Коул (187), Уейн Рууни (208) и Алън Шиърър (260). Също така Серхио е първи по отбелязани хеттрици сред всички футболисти във Висшата лига на Англия.
Агеро се премести в Манчестър Сити през лятото на 2011 г. от Атлетико Мадрид. Трансферната сума беше 40 млн. евро. През този сезон 31-годишният нападател проведе 16 мача в първенството на Англия и отбеляза 13 гола.
- Хирона нае талант на Манчестър Сити
- Агент: Донарума ще се върне в Серия А, ако се появи такава възможност
- Днес Гехи ще премине прегледи за Ман Сити
- Карик: Надявам се, че това е само началото
- Гуардиола: По-добрият отбор спечели
- Юнайтед спечели дербито на Манчестър в дебютния мач на Карик (видео)
- Гуардиола: Карик бе изключителен като играч
- Три фактора могат да попречат на трансфера на Холанд в Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]