Линекер: Уважавам Сър Алекс, но Гуардиола промени футбола във ВЛ
Бившият нападател на националния отбор на Англия Гари Линекер сравни бившия мениджър на Манчестър Юнайтед Сър Алекс Фъргюсън с наставника на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола по отношение на влиянието на двамата върху английската Висша лига.
"Изпитвам голямо уважение към постиженията на Сър Алекс, разбира се, той е най-успешният, но това е съвсем различно. Гуардиола промени начина, по който играем футбол и мислим за него. От нашата мания за директна игра до тотален футбол. Те казваха, че това е невъзможно“, написа Линекер в Twitter в отговор на изявление на Арджун Прадип, който изрази мнение, че Сър Фъргюсън има повече влияние върху Висшата лига, отколкото Гуардиола.
- Лени Йоро: Манчестър Юнайтед има всичко необходимо, за да стане шампион
- Манчестър Юнайтед проучва възможността да привлече Майлс Люис-Скели
- 15-годишен талант постави рекорд за най-млад дебютант в историята на Манчестър Юнайтед
- Манчестър Юнайтед направи обрат срещу Атлетико с два гола на Мбемо
- Манчестър Юнайтед набеляза Люис Хол, но Нюкасъл отказва да го продава
- Рене Мюленстен: Манчестър Юнайтед не бива да продава прибързано Маркъс Рашфорд
- Трансферът, който се забави с шест години
- Манчестър Юнайтед проявява интерес към Рафаел Леао
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
има това влияние върху ВЛ, каквото упражняваше Дъртият повече от десетилетие.В това отношение Червеният нос(не може да му се отрече) ще си остане неповторим.Само времето ще го съди за злините, които причини на английския футбол.На неговия фон Пеп-чо е , като невинно момченце.Какъв футбол, какви пет лева?! :D