Челси обвини ФИФА в несправедливост
Челси разкритикува ФИФА след положителната присъда на Спортния арбитражен съд (CAS).
По-рано в петък CAS намали наполовина санкциите, на които "сините" бяха подложени през миналия сезон заради многобройни нарушения на правилата, регулиращи трансфера на играчи под 18 години.
Сега лондонският клуб излезе с официално изявление, в което изрази своята благодарност към CAS, а също така разкритикува ФИФА, посочвайки прецедент с Манчестър Сити, който за подобно престъпление беше глобен с 315 хиляди паунда.
"ФИФА се представи по много неудовлетворителен начин, когато разглеждаше този случай - и не само защото отношението на ФИФА към Челси бе напълно различно, отколкото към Манчестър Сити, по причини, които са безсмислени според нас.
Челси оценява важността на работата, която ФИФА прави, за да защити юношите и ние предоставихме цялата възможна помощ на ФИФА в процеса на разследването.
Но, ако ФИФА продължи да бъде непоследователна, прилагайки неравностойни санкции към клубовете, това не само ще подкопае самия смисъл на установените правила, но и ще направи съмнително дали ФИФА е в състояние правилно да контролира тази област", се казва в съобщението на Челси.
- Манчестър Юнайтед измъкна минимална победа над Челси
- Челси обмисля продажба на Енцо Фернандес
- Егбали: Смяната на Мареска не бе планирана
- Челси обвърза Кайседо до 2033 година
- Челси ще отстъпи на Ман Юнайтед в Лондон
- Десаи: Челси се нуждае от вратар, който „не допуска грешки“
- Манчестър Юнайтед без Магуайър срещу Челси
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]