Рой Кийн: Сити реагира като шампион
Бившият капитан на Манчестър Юнайтед Рой Кийн похвали Манчестър Сити за реакцията на загубата с 3: 1 от Ливърпул.
Губейки от лидера във Висшата лига преди международната пауза, "гражданите" реагираха на този резултат с победа с 2:1 над Челси предната вечер.
Начинът, по който Сити победи отбора на Франк Лампард е впечатлил Кийн.
"Манчестър Сити реагира като шампион. Те не бяха напълно наред, но наказаха Челси за грешките им и постигнаха заслужена победа. Видяхме какво умение притежават, дори при всичките си проблеми.
Мисля, че Челси не извлече достатъчно от притежаването на топката. Франк ще бъде доволен, те не паркираха автобуса и се опитаха да атакуват, но бяха наказани, а наказанието е това, което наистина правят добрите отбори.
Пеп Гуардиола искаше да види реакцията на мача преди две седмици. Те имат майсторство, голям опит и блестящ мениджър. Мисля, че все още изпитват болка от това поражение, но бяха длъжни да отговорят. Когато вкараха изравнителния гол, нямах никакво съмнение че ще спечелят", заяви Кийн.
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
- Предложили Нагелсман на Ливърпул, Ман сити, Челси и Арсенал
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Невил: Арсенал може да спечели титлата още следващата седмица
- Гуардиола: Второто полувреме бе решаващо, Сити изглежда по-свеж без ШЛ
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Гуардиола: Опитът може да помогне на Сити в битката с Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]