Реал Мадрид има намерение да подпише с Обамеянг
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес определи нападателя на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг като основна мишена за летния трансферен прозорец, съобщава El Desmarque.
Играчът от националния отбор на Габон показа невероятни резултати откакто пристигна на "Емирейтс", а през миналата година стана носител на "Златната обувка" на английската Висша лига.
Според източника, Обамеянг има споразумение с ръководството на Арсенал, че ако габонецът иска да напусне отбора, клубът ще изслуша оферти от потенциални купувачи в размер на 80 млн. евро. Реал Мадрид, който има проблеми с атакуващата си линия, се интересува от нападателя на английския клуб и ще направи опит да го закупи.
През този сезон Пиер-Емерик Обамеянг участва в 11 мача от първенството на Англия и вкара 8 гола. Общо играчът има 40 гола в 60 мача от Висшата лига за Арсенал.
- Артета: Показахме колко сме стабилни
- Арсенал се интересува от Леао и Родриго
- Арсенал ще се разправи с "Вълците"
- Жезуш замени Думан в заявката на Арсенал за ШЛ
- Арсенал ще продължи да е безпогрешен
- Невил: Арсенал не трябва да изпада в паника от загубата
- Астън Вила с драматична победа над Арсенал (видео)
- Нов удар за Арсенал - Москера ще липсва дълго
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]