Гуардиола потвърди загубата на Родри и Зинченко
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола потвърди, че защитникът Александър Зинченко и халфът Родри ще пропуснат няколко седмици заради контузии.
Зинченко, който изигра седем мача за "гражданите" през този сезон, неочаквано пропусна мача от Шампионска лига срещу Аталанта в средата на седмицата. Вместо това Александър незабавно се отправи към Барселона, където претърпя операция на коляното.
Гуардиола потвърди естеството на травмата и също така заяви, че 22-годишният украинец ще се върне в строя през декември.
"Той контузи коляното си в резултат на контакт. Усети нещо в костите си и трябваше да спре. Премина през процедура за почистване на коляното. Не е толкова сериозно. Пет до шест седмици", заяви Гуардиола.
Що се отнася до Роди, който в последните мачове действаше като централен защитник, той ще се върне малко по-рано.
"Казаха ми, че той може да е готов след международната пауза през ноември", добави Пеп.
- Гуардиола: Не можем да контролираме Арсенал, трябва да мислим за себе си
- Резервен Ман Сити ще се справи с Палас
- Гуардиола към Уест Хем: Давайте, „чукове“!
- Манчестър Сити остана без Хусанов заради травма
- Манчестър Сити следи ситуацията около Винисиус
- Гуардиола похвали Манчестър Сити след успеха над Брентфорд
- Манчестър Сити разби Брентфорд и се доближи на две точки от Арсенал
- Гибс-Уайт и Гуардиола спечелиха наградите на Висшата лига за април
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]