Над Фабиньо надвисна заплаха от наказание за мача със Сити
Халфът на Ливърпул Фабиньо е заплашен да пропусне мача във Висшата лига срещу Манчестър Сити на 10 ноември, ако получи още един жълт картон.
През този сезон Фабиньо е ключов играч за мениджъра на "червените" Юрген Клоп. Бразилецът взе участие във всичките девет мача от Висшата лига, като в осем от тях попадна в стартовия състав.
Въпреки това, в неделя срещу Манчестър Юнайтед Фабиньо получи четвъртия си жълт картон през този сезон от Висшата лига и сега е на един картон от наказание.
Според източници от "Анфийлд" тази ситуация вече предизвиква известна загриженост в щаба на Клоп, като се има предвид близостта на домакинския мач срещу Сити.
Преди сблъсъка с настоящия шампион Ливърпул предстои да премери сили с Тотнъм и Астън Вила. Може би и било най-добре 25-годишният полузащитник умишлено да получи жълт картон срещу "шпорите“ следващата неделя, за да консумира наказанието си по време на пътуването на "червените" до Бирмингам.
Според правилата на Висшата лига, всеки играч получава наказание от един мач, ако събере пет жълти картона преди 19-ия кръг. За да избегне този сценарий, Фабиньо трябва да проведе следващите 10 срещи без никаква санкция.
- Ливърпул възобновява преследването на цел от 2025 г.
- Реал Мадрид набеляза Мак Алистър за наследник на Кроос
- Тотнъм следи ситуацията около Коди Гакпо
- Ливърпул поставя ултиматум за Диоманде, разглежда четири алтернативи
- Мохамед Салах: Това е велико постижение за Египет
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
- Ливърпул отхвърли оферта на Интер за Къртис Джоунс
- Ван Дайк: Аржентина показа, че иска да защити световната си титла
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]