Гуардиола може да бъде издигнат за глава на Каталуния
Лидерът на Каталунската европейска демократична партия Артур Мас излезе с идеята да бъде поканен мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола да участва в изборите за глава на каталунското правителство.
"Имам само един кандидат, който няма политически опит, а това е Пеп Гуардиола", заяви Мас за El Confidencial.
Съобщава се, че Гуардиола е готов да приеме офертата в края на настоящия сезон на английската Висша лига. Напомняме, че семейството на специалиста в момента живее в Каталуния.
Преди това Гуардиола подкрепи референдума за независимост на Каталуния през 2017 г., а по-късно се противопостави на задържането на деветимата лидери на региона, които съдът осъди на лишаване от свобода от 9 до 13 години за провеждане на акции и референдум.
- Ман Сити с класика на гости на Палас
- Давид Силва: Гуардиола не дава много свобода, но е гений
- Холанд се подигра с Карагър
- Алонсо обясни отсъствието на Мбапе срещу Ман Сити
- Ман Сити ще надделее на гости на Палас
- Гуардиола: Все още не сме готови да се борим за спечелване на ШЛ
- Холанд: Спокоен съм в Ман Сити
- Холанд се доближи до Ван Нистелрой по брой голове в ШЛ
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]