Милнър се надява, че Лийдс ще се върне във Висшата лига
Халфът на Ливърпул Джеймс Милнър се надява бившият му клуб Лийдс най-накрая да успее да се завърне във Висшата лига.
Този сезон е десети пореден за Лийдс на ниво Чемпиъншип, както и 16-ти пореден извън Висшата лига.
През 2004 г. "белите“ излетяха от топ дивизията, сполетени с куп финансови и управленски проблеми, а последствията от това все още се усещат на "Елън Роуд".
След 11 кръга от новия сезон Лийдс е на пето място в Чемпиъншип, на две точки от върха и Милнър се надява, че любимият му клуб най-накрая ще спечели промоция за елита.
"Изпадането на Лийдс от Висшата лига бе ужасен момент. Вероятно един от най-лошите моменти в моята кариера.
Това е разбираемо, защото става въпрос за отбор, който подкрепяте през целия си живот и който се превърна в първият ви отбор. Имаше много неща, включително проблеми извън терена и финансови проблеми.
Като млад играч трябва да израстваш бързо, но по това време се чувствах добре защитен в клуба и опитните играчи по това време. Клубът имаше невероятна подкрепа. Това е специален клуб.
Мисля, че съм предубеден, но повечето хора ще се съгласят с мен, че мястото на клуба е във Висшата лига и това е вън от съмнение", заяви Милнър.
- Джеймс Милнър сложи край на впечатляващата си кариера
- Саудитски клубове следят Ибраима Конате след раздялата му с Ливърпул
- Реднап: Ако Ливърпул вярваше в Шаби Алонсо, щеше да го назначи
- Слот се сбогува с Ливърпул: Този клуб винаги ще бъде сред европейския елит
- Карагър: Бях шокиран от уволнението на Слот
- Челси се отказа от Конате, французинът чака оферти от европейските грандове
- Карагър се съмнява в Ираола: Може ли да направи Ливърпул шампион?
- Ливърпул загуби и Конате без пари, французинът напуска като свободен агент
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]