Kick It Out коментира ситуацията с Бернардо Силва
Организацията Kick It Out, бореща се с проявите на расизъм, излезе с изявление след инцидента с халфа на Манчестър Сити Бернардо Силва.
Португалецът публикува в Туитър пост след мача с Уотфорд. В лявата част на картината е изобразен тъмнокожият защитник на "гражданите“ Бенджамин Менди като дете. Вдясно пък е логото на испанската сладкарска компания Conguitos, която е шоколадово човече. Постът на Силва гласеше: "Познайте кой е". След това Силва изтри поста.
"Изключително сме разочаровани от публикацията на Силва. Расистките стереотипи не могат да се използват като шега и сме шокирани, че човек, който е пример за милиони, не е видял дискриминационен подтекст в този пост. ФА бе уведомена за инцидента и се надяваме, че организацията ще предприеме действия - включително задължително обучение, което е много важно за справяне с прояви на агресия, като тази", се казва в съобщение на Kick It Out.
- Андерсън е склонен на трансфер в Ман Сити
- Ман Сити се интересува от Трент
- Бернардо Силва информира Барса за желанието си за трансфер в клуба
- Гуардиола: Дано имаме сили за сряда
- Пеп: Уеб, ела и обясни защо нямаше дузпа
- Пеп: Будьо-Глимт е изключително силен отбор, особено в Норвегия
- Ман Сити се справи с Уулвс за едно полувреме (видео)
- Пеп: Холанд не е длъжен да се извинява на никого
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]