Пепе може да е титуляр срещу Ливърпул
Мениджърът на Арсенал Унай Емери намекна, че може да постави крилото Никола Пепе в стартовия състав за мача от Висшата лига срещу Ливърпул в събота.
След скъпия си преход от Лил през това лято, Пепе засега отбеляза само две участия, появявайки се като резерва за "артилеристите".
Срещу Бърнли през миналия уикенд Никола изигра цялото второ полувреме и направи много добро впечатление. Сега 24-годишният африканец може да дебютира в стартовия състав.
"Най-важното е да му помогнете като човек и семейството му да се чувства комфортно тук.
Сега той работи с нас тук от три седмици. Не е участвал в предсезонните тренировки на отбра, но постоянно подобрява самочувствието си.
Например, в първия мач срещу Нюкасъл той игра 15 минути, след това игра 45 минути срещу Бърнли. Мисля, че индивидуалната му игра постоянно се подобрява.
Що се отнася до събота, той може да е готов да играе още минути. Ще реша преди мача, но напредъкът му е положителен и това е добре за него и отбора.
"Най-важната част от адаптацията му е да му помогнем да се чувства леко и комфортно с нас“, заяви Емери.
- Артета е мениджър на месеца във Висшата лига
- Арсенал ще спре Саутхемптън тук
- Арсенал следи Кофане, конкуренция от Реал Мадрид
- Арсенал и Реал Мадрид в битка за младия талант Кристиан Кофане
- Гьокереш – голмайсторът, на когото Артета ще разчита до края
- Тухел защити Сака и Райс: Няма да рискувам ключовите си играчи
- Тухел успокои: Травмата на Мадуеке не е сериозна
- РБ Лайпциг следи Мартинели – възможен заместник на Диоманде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]