Арсенал съгласува стойността на Тиърни и Давид Луис
Арсенал постигна споразумение със Селтик за цената на левия бек Киърън Тиърни.
Напомняме, че "артилеристите“ започнаха търговията по Тиърни още през юни. Предишната оферта на Арсенал бе 25 милиона паунда, но тя беше разделена на няколко плащания и включваше редица бонуси, които не удовлетвориха Селтик.
Според BBC, в крайна сметка Селтик се е съгласил с предложението със същия размер, но структурирано по различен начин. Сега играчът от шотландския национален отбор се отправя към Лондон, за да обсъди условията на личния си договор и да премине медицински преглед.
До 22-годишна възраст Киърън успява да спечели пет шотландски титли, а през миналия сезон участва в 40 мача за Селтик във всички състезания, докато не се контузи в началото на май.
Очевидно в последния ден на летния трансферен прозорец Арсенал ще купи и централния защитник на Челси Давид Луис. SИзточници от "Емирейтс" твърдят, че сделката ще бъде закрита още в четвъртък сутринта. 32-годишният бразилец ще струва на "артилеристите" 8 милиона паунда.
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Тухел: Сака все още не е напълно възстановен
- Арсенал ще назначи бивш олимпиец за главен лекар на клуба
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Арсенал освободи клубния си лекар след края на сезона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]