Ван Дайк отправи послание към Магуайър
Холандският защитник на Ливърпул Върджил ван Дайк коментира преминаването на защитника Хари Магуайър от Лестър Сити към Манчестър Юнайтед.
"Пожелавам му всичко най-добро. Не мога да кажа нищо за рекордното плащане, защото рано или късно тя се променя. Това е пазар. Той няма никакво влияние върху него, цената оказва натиск, но тя не се променя твърде много. Винаги усещате напрежението в големи клубове като Манчестър Юнайтед.
Всеки клуб провежда своя бизнес на пазара и всеки клуб има своя собствена стратегия. Просто се съсредоточете върху правенето на това, което обичаш, и показвай най-добрата си игра, не мисли за други неща", заяви Ван Дайк.
Магуайър се превърна в най-скъпият защитник в историята на футбола. По-рано рекордът бе на Ван Дайк, когото Ливърпул купи от Саутхемптън за 75 милиона британски лири (81,9 евро по сегашния курс) в началото на 2018 година.
- Ибрахим Мбайе се съгласи да подпише петгодишен договор с Ливърпул
- Ливърпул се приближава към две важни раздели
- Алисон Бекер: Победата срещу Комо беше важна за нас
- Андони Ираола оцени дебюта на Жереми Жаке и Роналд Араухо за Ливърпул
- Коди Гакпо се договори с Тотнъм и поиска трансфер от Ливърпул
- Ливърпул спря преговорите с ПСЖ за трансфера на Брадли Баркола
- Андони Ираола: Вярвам, че се движим в правилната посока
- Байер Леверкузен изключва продажба на Джарел Куанса през това лято
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]