Родри възнамерява да стане лидер на Манчестър Сити
Полузащитникът на Манчестър Сити Родри каза, че иска да стане лидер на новия си отбор.
За да закупи Родри от Атлетико през това лято, "гражданите" трябваше да обновят рекорда си, заплащайки 62,8 млн. паунда за 23-годишния испанец. Така Сити най-накрая намери играч, който в бъдеще ще може да замени Фернандиньо.
Общувайки с пресата в Китай, Родри разказа какво се очаква от него и какво може да даде на тима.
"Когато играете на моята позиция, няма значение каква е възрастта ви и колко сте добри - трябва да водите отбора зад себе си, защото сте в центъра. Трябва да знаете къде са съотборниците ви. Аз съм млад, но мисля, че ще се справя с тази роля.
Знам, че имаме страхотни играчи като Давид Силва, но в моята роля трябва да бъдеш лидер.
Не съм свикнал да се занимавам с битки. Имам друг начин да контролирам топката. Виждам, че някои играчи непрекъснато правят шпагати, но аз съм твърде голям за това. Ако се окажа на тревата, ще ми отнеме много време да стана!
Футболът става все по-равностоен и в моята позиция трябва да тичам много. В мачовете изразходвам цялата си енергия. Когато за първи път дойдох в Атлетико, си помислих, че много съм тичал във Виляреал. Но се заблуждавах. Трябваше да тичам още повече", заяви Родри.
- Манчестър Сити следи звезда на Борусия Дортмунд
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
- Ман Сити ще се разправи с Форест
- Гуардиола: Победата над Лийдс ни държи в битката
- Манчестър Сити измъкна победа над Лийдс Юнайтед
- Шампионският инстинкт или новата реалност?
- Барселона насочва поглед към Омар Мармуш
- Лийдс не може да удържи Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]