Челси обявява за Лампард до края на деня
Франк Лампард прие условията на тригодишен договор с Челси и ще бъде представен като мениджър на "сините" до края на днешния ден.
В понеделник Лампард трябваше да започне подготовката за новия сезон в Дарби Каунти, но с разрешението на босовете на "овните" Франк успя да отложи завръщането си от почивка, за да приключи преговорите с Челси, който търси замяна на Маурицио Сари.
Както съобщават редица британски източници, вчера следобед Лампард все пак постигна споразумение с Челси, както по отношение на личния договор, така и върху сферите на влияние.
Очаква се, че днес 41-годишният англичанин ще сключи трудов договор със "сините" до юни 2022 г. Заплатата на Лампард в "Стамфорд Бридж" ще бъде 4 милиона лири годишно, но Франк ще получи впечатляващ бонус за запазване на тима в Шампионска лига.
Така Лампард ще бъде първият английски кормчия на Челси, откакто клубът е собственост на Роман Абрамович. И за първи път при руския олигарх "сините" няма да могат да купуват играчи - забраната им за трансфери ще продължи до края на януари 2020 година.
Добавяме, че Лампард е най-добрият голмайстор в историята на Челси с 211 гола, като спечели 11 големи трофея със "сините".
- Челси напредва в преговорите за Дани Уелбек
- Челси готви подобрена оферта за Алекс Скот
- Шаби Алонсо: Морган Роджърс няма да има нужда от време за адаптация
- Режис Льо Бри сложи край на спекулациите около Гранит Джака
- Челси следи Жерар Мартин, Милан е фаворит за подписа му
- Официално обявените трансфери в Европа за 25 юли
- Челси готви оферта за младата звезда на Байер Керим-Сем Алайбегович
- Официално обявените трансфери в Европа за 23 юли
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]