Гуардиола: Роуз не бива да изоставя футбола заради расизма
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола посъветва защитника на Тотнъм Дани Роуз да не напуска футбола заради проблеми с расизма.
Напомняме, че 28-годишният англичанин даде интервю, критикувайки футболните власти за пасивност в борбата срещу дискриминацията. Дани също така каза, че не може да дочака да напусне футбола заради проявите на расизъм по терените.
"Дани Роуз не трябва да се отказва от футбола. Ако го видя следващия вторник, ще му кажа, че най-добрият начин да се справиш с такива ужасни неща е да се бориш всеки ден, без да отстъпваш. Той е изключителен играч", заяви Гуардиола.
- Гуардиола не се предава: Битката за титлата още не е приключила
- Грандове от Висшата лига следят десния бек на Брентфорд Кайоде
- Ман Сити се препъна срещу Уест Хeм и доближи Арсенал до титлата
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Гуардиола: Надпреварата ще приключи, ако не победим Уест Хeм
- Семеньо и Гуардиола обраха наградите във Висшата лига за февруари
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Манчестър Сити не преговаря за Усман Дембеле
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]