Юнайтед желае Мата да бъде посланик на клуба
Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Хуан Мата може да продължи да работи в клуба след края на кариерата си, съобщава Manchester Evening News.
Според публикацията, в лагера на "червените дяволи" високо оценяват приноса на 30-годишния испански футболист по отношение на благотворителността и желаят той да стане посланик на клуба, след като реши да напусне футбола.
Отбелязва се, че страните все още не могат да се споразумеят за удължаване на договора. Настоящото споразумение на Мата изтича през лятото, а Манчестър Юнайтед рискува да го загуби безплатно. Самият играч иска да остане в отбора, но разчита на двугодишен договор, докато клубът е готов да предложи само една година. Това се дължи на политиката на "червените дяволи" по отношение на футболистите на възраст.
- Карик: Обидно е да се твърди, че Манчестър Юнайтед е бил без мотивация
- Майкъл Карик: Точката срещу Съндърланд не е лош резултат
- Манчестър Юнайтед се издъни срещу Съндърланд след безлично 0:0
- Барселона вече се колебае за Рашфорд
- Бруно Фернандеш бе избран за Играч на годината от футболните журналисти
- Ман Юнайтед ще превземе Съндърланд
- Коул Палмър е готов да преговаря с Манчестър Юнайтед
- Рене Мюленстийн: Ман Юнайтед не бива да се оправдава, че е рано за титлата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]