Арсенал разглежда играч на Ейбар като заместник на Рамзи
Арсенал продължава да търси футболист, който може да замени халфа Аарън Рамзи. Напомняме, че уелсецът ще се присъедини към Ювентус през лятото като свободен агент.
Според Marca, един от играчите, които "артилеристите" смятат за наследник на Аарън е халфът на Ейбар Жоан Жордан. Договорът на 24-годишния испанец е валиден до лятото на 2020 г. и Арсенал се надява да не харчи много пари за покупката му.
В контракта на играча има опция за откупване в размер на 15 милиона евро, като самият играч би искал да опита силите си в друг клуб.
Жордан е възпитаник на Еспаньол, откъдето през лятото на 2017 г. се премести в Ейбар. Съгласно условията на договора, каталунският клуб ще получи 20% от общата сума при следващ трансфер на полузащитника.
През този сезон Жордан взе участие в 27 мача в Примера дивисион, в които се отчете с 3 гола и 4 асистенции.
- Артета отвърна на Хюрцелер: Явно всички говорят само за играчите на Арсенал
- Хюрцелер атакува Арсенал: Това не бе футбол
- Гуардиола защити Арсенал: Шампионът никога не може да бъде „лош“
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]