Бащата на Торейра не изключи връщане в Серия А
Бащата на полузащитника Арсенал Лукас Торрейра заяви, че допуска връщане на сина си в италианската Серия А.
След като направи име в Сампдория и националния отбор на Уругвай, Торейра се присъедини към отбора на Унай Емери миналото лято. Лукас взе участие в 29 от 30-те мача на "артилеристите" във Висшата лига.
Според Рикардо Торейра миналото лято синът му е имал избор между Арсенал и Наполи. Лукас не съжалява, че е заминал за Англия, но е напълно възможно един ден да се върне в Италия.
"Вярно е, че Лукас бе много близо до преход в Наполи. Ние преговаряхме с Наполи, но се случи нещо странно - както знаете, трансферният пазар може да бъде много променлив.
Преговорите са дълъг и сложен процес, така че може и да не свърши, както очаквате. Имахме възможността да отидем в Англия, а Лукас се възползва от това.
Разбира се, Лукас наистина харесва италианския футбол, той е израснал там, а в бъдеще може да се върне в Италия. Никога не говори никога, така че какво пречи да не се върне в тази прекрасна страна и защо Напли или някой друг не му направи предложение?", заяви Торейра.
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Симеоне: Спокойствие, но без пасивност срещу Арсенал
- Артета: Ще бъдем като зверове срещу Атлетико
- Арсенал ще се класира за финала
- Артета чака Едегор и Хаверц за реванша с Атлетико
- Артета: Запазихме мечтата си жива
- Арсенал разгроми Фулъм и увеличи аванса си на върха
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]