Макалистър: Ливърпул ще спечели титлата с превес от една точка
Бившият халф на Ливърпул Гари Макалистър очаква, че отборът на Юрген Клоп ще спечели титлата във Висшата лига, изпреварвайки Манчестър Сити с една точка.
В момента "червените" са принудени да преследват Сити, изоставайки от лидера с една точка при осем мача, които останаха да се играят до края.
Макалистър, който в продължение на два сезона на "Анфийлд" успя да спечели ФА Къп, Купата на Лигата и Купата на УЕФА е убеден, че борбата ще се води до последния кръг.
"Проверих програмата на двата отбора до края на сезона и се опитах да предскажа изхода на всеки мач. Мислех, че Манчестър Сити ще остане на върха, но след като пресметнах всички резултати, се оказа, че Ливърпул ще бъде победител и ще завърши с предимство от една точка.
Налице е огромен натиск, а играчите на Ливърпул ще го почувстват - дори и да гарантират обратното. Има много шум от факта, че Ливърпул не е станал шампион толкова дълго време.
Въпреки това, те просто трябва да се движат от мач към мач, изолирайки се от всички останали срещи", заяви Макалистър.
- Ливърпул се интересува от Пулишич
- Ливърпул се насочи към защитник на Барселона
- Ливърпул се справи със Съндърланд
- Ал-Итихад преговаря със Салах
- Слот: Не сме на нивото на Ливърпул
- Слот: Това е най-трудният сезон в кариерата ми
- Семейна трагедия сполетя Салах
- Невил: Никой съдия не бива да отменя гола на Черки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]