Сари: За Жоржиньо е трудно, когато съотборниците му не се движат
Мениджърът на Челси Маурицио Сари обясни защо халфът Жоржиньо показва неубедителна игра в последните срещи.
"Жоржиньо игра добре с Хъдърсфийлд. За него е нужно съотборниците му да се движат без топката, защото той е свикнал да играе с едно докосване. Когато никой не предлага себе си, тогава е много трудно да се играе по този начин.
В първите 25-30 минути отборът игра отлично, играчите се движеха из терена без топка, и мисля, че това облекчи работата на Жоржиньо", заяви Сари.
- Тери е разочарован, че Челси не се е обърнал към него след Мареска
- Арсенал ще надделее в дербито с Челси
- Карагър: Петър Чех е №1 в историята на Висшата лига
- Френската федерация застана зад Уесли Фофана след расистки обиди
- Челси е готов да се раздели с Трево Чалоба през лятото
- Хаман: Челси трябва да покани Диего Симеоне
- Евертън направи Делап своя цел номер едно
- Росеньор не смята младостта за причина за проблемите на Челси с дисциплината
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
За Жоржиньо става трудно, когато трябва да подаде напред на повече от 5 метра. B)