Реал се договори със Сити за Диас
Полузащитникът на Манчестър Сити Брахим Диас ще продължи кариерата си в Реал Мадрид, съобщава Marca.
Според публикацията, клубовете са се споразумели за условията на сделката. Договорът на 19-годишния футболист с "гражданите" изтича следващото лято, но "бланкосите" се съгласиха да платят 15 милиона евро плюс бонуси, за да получат играча през януари.
Диас ще подпише шестгодишно споразумение с Реал. По негови условия той ще получи около 3,5 млн. евро годишно. Официално преходът ще бъде обявен следващата седмица.
Диас се премести в Манчестър Сити през януари 2014 г. от Малага за € 350 000. През този сезон той не проведе нито един мач в английската Висша лига.
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
- Жереми Доку: Ако Реал може да вкара три, можем и ние
- Валверде: Насладих се на играта
- Реал Мадрид ще отнесе и Елче
- Гуардиола: Нямаме много шансове срещу Реал, но ще опитаме всичко
- Арбелоа след 3:0 над Манчестър Сити: Това още не е приключило
- Хеттрик на Валверде шокира Манчестър Сити на „Бернабеу“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]