Гуардиола се възхищава Стърлинг
Мениджърът на Манчестър Сити Жозеп Гуардиола похвали крилото си Рахим Стърлинг за твърдия дух след тежката седмица.
През миналия уикенд 24-годишният Стърлинг стана жертва на обидни скандирания от страна на фенове на Челси, след което англичанинът не остана безмълвен и направи сензационно изявление относно дискриминацията на черните играчи.
Тези събития не попречиха на Рахим да изиграе 90 минути срещу Хофенхайм в средата на седмицата и след това да влезе като резерва в мача с Евертън в събота и да отбележи гол. Гуардиола е много доволен от начина, по който неговият играч издържа на натиска и се справя с проблемите.
"Мога да видя колко е спокоен. През последната година той трябваше да се справя с много неща и слухове - за себе си, за семейството си и за цвета на кожата си. Затова му се възхищавам толкова много. Знам, че му е трудно, но аз съм доволен от играта му. Целият колектив го обича, включително персоналът и играчите.
Когато Рахим няма време да мисли пред чуждата врата, той винаги вкарва. Проблемът идва, когато има време да помисли - понякога не може да вкара гол. Той получи невероятен пас от Ферандиньо и нанесе добър удар. Приятно е да вкараш гол без да си най-високият в отбора", заяви Гуардиола.
- Андерсън е склонен на трансфер в Ман Сити
- Ман Сити се интересува от Трент
- Бернардо Силва информира Барса за желанието си за трансфер в клуба
- Гуардиола: Дано имаме сили за сряда
- Пеп: Уеб, ела и обясни защо нямаше дузпа
- Пеп: Будьо-Глимт е изключително силен отбор, особено в Норвегия
- Ман Сити се справи с Уулвс за едно полувреме (видео)
- Пеп: Холанд не е длъжен да се извинява на никого
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]