Челси ще защитава титлата си само с 19 играчи
Челси тръгва на защита на титлата си само с 19 футболисти от състава, който спечели Висшата лига на Англия, съобщава новината The First Post. Причината „сините" да регистрират най-малко играчи от всеки един отбор в Премиершип е поради липсата на местни таланти. Съгласно новите правила, осем от всичките 25 играча във всеки един тим трябва да са „местни" футболисти, което означава до 21 годишна възраст в продължение на три сезона да са обучавани в клубната академия.
Мениджърът Анчелоти има само четирима такива - Франк Лампард, Джон Тери, Ашли Коул и Рос Търнбул, което всъщност обяснява защо шампионите имат с шест по-малко футболисти от останалите отбори.
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Мърсън: Не мисля, че Ман Сити ще победи Челси в неделя.
- Ман Сити ще удари Челси в Лондон
- Челси търси алтернатива на Росеньор, съмненията около треньора растат
- Фернандес и агентът му се извиниха на Челси
- Челси се включва в битка за талант на Вердер
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]