Сари: Близо съм до философията на Клоп
Мениджърът на Челси Маурицио Сарри вярва, че в своята философия за футбола той е най-близък до Юрген Клоп от Ливърпул.
Заставайки начело на "сините" през миналото лято, Сари принуди отбора да играе атрактивен и атакуващ футбол, който значително контрастира с това, което бе при неговите предшественици Антонио Конте и Жозе Моуриньо.
В интервю за Gazzetta dello Sport Сари разказа какво е мисли за някои от своите колеги във Висшата лига.
"По отношение на философията, аз се чувствам най-близо до Клоп. Нашият разговор ктай тъчлинията потвърждава това.
Що се отнася до Моуриньо, той има изключителни човешки качества. Той ми направи огромно впечатление в деня на нашия мач на "Стамфорд Бридж", когато се случи този инцидент с моя асистент. За него като професионалист не се нуждаете от допълнителни думи: той печели всичко и навсякъде.
Унай Емири е много компетентен и е отличен професионалист. Организацията на играта в атака при неговия футбола е винаги на най-високо ниво", заяви Сари.
- Хеттрикът на Жоао Педро смаза Астън Вила
- Росеньор защити Гарначо: Свирканията показват колко e опасен
- Уволнили Филипе Луис заради тайни разговори с Челси
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Революция във футбола? В Англия обмислят мениджърите да искат VAR проверки
- Тотнъм се прицели в директор на Челси
- Росеньор предупреди Челси: Следващият червен картон ще има последствия
- Шокиращо признание: Тод Боели купил Кукурея само заради Ман Сити
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]