Ливърпул изпуснал да купи Алисон за 4 милиона паунда
Ливърпул е можел крупно да икономиса пари от трансфера на вратаря Алисон, но преди три години не пожелал да плати 4 милиона паунда за бразилеца. Както е известно, през миналата седмица "червените" обявиха за привличането на 25-годишния Алисон. Едновременно с това Ливърпул обнови световния трансферен рекорд по стойност на вратар, заплащайки на Рома 67 милиона паунда.
Сега става известно, че през 2015 година мърсисайдци са обсъждали вариант с покупката на Алисон, който в този момент се състезаваше за Интернасионал и струваше само 4 милиона паунда.
Посредниците, работещи с агента на вратаря в Бразилия са настоявали за преход на Алисон в Англия, но скаутите на Ливърпул не останали впечатлени от играта на младия страж. В крайна сметка ръководството на клуба от "Анфийлд" се доверило на своите скаути и се отказало от вариант с трансфер на бразилеца.
Три години по-късно Ливърпул плати за Алисон 17 пъти по-голяма сума.
- Дийни: Салах не е от световна класа
- Никол: Гравенберх е най-важният елемент от отбора на Слот
- Ливърпул ще доминира и в Саутхемптън
- Алисон поднови тренировки
- Ван Дайк: Слот осигури глътка свеж въздух
- Ливърпул се интересува от нападател на Интер
- Барса се отказа от идеята да подпише със Салах
- Челси иска да купи 11 вратар
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Също така, уж големи пари за школи и академии, а пак водещите отбори де що имат читав юноша или го пращат под наем, или го продават за смешни пари на слаби отбори. След това се юрват да търсят заместник, който е поне 10 пъти по-скъп, но не е 10 пъти по-добър.
Клоп, Венгер, Моуриньо (макар той да е ясен), Челси хвърлят луди пари за Лалани и Бакайоковци, вместо да се помъчат да наложат един талантлив младок. Как работи този бизнес модел и каква му е рентабилноста - това е някаква икономическа загадка....
Коко, твърди, че дългове няма, статиите показват друго ;)
Не бих искал да навлизам в обяснения, защото материята наглед е доста суха и скучна, та затова ще ти го кажа така: "това, че имаш дълг, не означава, че наистина го имаш". Спирам до тук, който разбрал, разбрал...
Ще се съглася, че тези дългове не са на лице след като прочета обратното ;) . Надявам се и ти да си ме разбрал ;)
Изнесената информация в линковете не е от официални източници и няма никаква стойност. Дори и да не беше така, т.е. да имаше отдолу "подпис и печат", това пак не значи нищо.
И все пак, за да не бъда съвсем голословен, ще дам популярно и кратко тълкувание - печалбата/загубата на коя да е структура е също като кръвното налягане у човека - показва моментно състояние, което в съвсем кратък времеви интервал може да се промени съществено в една или друга посока. Още по-просто - на 31 декември вечерта фирмата Х може да отчете печалба 100 единици, а на 1 януари да осъмне с 200 единици загуба. Може и обратното.
Продава сензацита, на безинтересната новина никой няма да обърне внимание. Дали МЮ, Ливърпул, Славия, АЕК или Ал Насър са в списък на борчлии или на свръхбогаташи, това няма никакво значение.
Дори хипотетично да допуснем за миг, че изнесената информация е достоверна, всеки що годе грамотен по темата човек би си задал елементарния въпрос "и какво от това?". Останалите ще наблегнат върху сензацията с цел търсене на дивиденти, които всъщност няма как да получат.
Барса инат рекордни приходи тази година, нещо което ти така отбягваш, но и нямам нужда пт заеми поне засега. Аз ти показвам две статии, които нищо не значат. Когато Барса поискат заем и им бъде отказан или им дадат с висока лихва тогава ще говорим на тази тема ;).
Тук, разбира се, трябва да се абстрахираме от примера с гражданина Х, който тегли кредит да свържи 2-та края или да си купи нещо. И трепери Н на брой години, докато се изплати.
Да не говорим, че при големите корпорации (а МЮ е такава), именно заради обезпеченоста, кредити се отпускат на много ниски лихви. Колкото си по-беден, толкова е по-голям риска да не върнеш т.е. толкова банката трябва да се защити, т.е. ти плащаш по-високи лихви. Арсенал, например, бяха договорили фиксиран процент по кредит покрай стадиона - фиксиран т.е. няма я онази клауза с малки букви, че при форсмажорни (каква хубава българска дума) обстоятелства, банката взема решения в своя полза само и единствено базирана на своите интереси.
Та, изваждането на едни цифри и мятането им някъде - връщаме се пак към "статистиката" на Лукаку и Марадона т.е. сравняват се едни цифри извадени от всякаква логика и контескт....
1. Могат да инвестират собствените си средства в други материални или финансови активи
2. Спестяват данъци ,защото разходите за лихви се признават за данъчни цели и това намалява облагаемата им печалба
3. Увеличават стойността на компанията (в случая клуба) чрез използването на кредит и т.н.
Абсолютният размер на дълговете няма никакво значение в клубове ,които са в добро финансово състояние .Съвсем различни са случаите на Съндърланд, Нюкасъл, Бенфика и др. от статиите ,които си постнал .
https://www.google.com/amp/s/www.dailystar.co.uk/sport/football/675687/UEFA-European-clubs-most-debt-net-finances-money-owed-Premier-League-sportgalleries/amp
https://www.google.com/amp/s/www.express.co.uk/sport/football/823757/UEFA-highest-debt-Europe-Premier-League-money-sportgalleries/amp
Преди години Бенитес в едно интервю за клубния сайт беше казал, че във всеки един момент в базата данни на клуба има текущи и актуализиращи се данни за около 6000 (!) играчи от цял свят. Ако е вярно, той е имал данни, но нямаше пари, макар че точно той доведе на Анфилд последните действително класни играчи.
Не знам сега какво се прави по въпроса, но трансферите от последните дни са доста закъсняли и недостатъчни. Голяма хвалба върви, че са похарчени 170 млн, но по-малко се казва какво всъщност сме купили за тия пари. Реално са 4 човека - Кейта, Фабиьо, Алисон и Шакири. Да, вероятно трима от тях ще са титуляри в определени моменти, но положението на пейката не се е подобрило.
Очаква се, че проблемите в защита ще намалеят, но така и нямаме стабилна двойка централни защитници, да не говорим пък за трети в зоната - Клаван, Гомес, Матип, Ловрен и още 1-2 момчета без опит, кого от тях да сложиш до ВВД и какво ще стане при трайна контузия?
Взехме Алисон, ОК, но ще продаваме Кариус и Миноле. Няма да рева и за двамата, но по някаква причина Клоп продаде Уорд дни, след като реши да му даде шанс.
Няма кой да прави играта в Ливърпул, такъв човек не сме имали от времето на Стиви Джи. Пак опираме до липсата на вариант Б, защото тримата в атака не могат да носят товара през целия сезон, а и на Салах в последните мачове му намериха цаката. Кой ще внася разнообразие - Соланке ли? Ще продаваме Ингс и Ориги, но кой ще е вариант в центъра, Стъридж ли? В момента е във форма, така е и вкарва в контролите, но нима може да се разчита на човек, който всякак ще се пази (не че го упреквам) от остри единоборства?
На пейката също не е цветущо - Лалана, Милнър, Вайналдум, Морено, Шакири - кой от тях е в състояние да влезе и да поведе останалите при нужда, или пък сам да направи нещо решително?
Клопе, виж си пак състава, пък тогава поставяй цели, които са твърде съмнителни.
За базите: не знам защо постоянно се поставя този въпрос. Ливърпул напуска Мелууд и всички отбори се събират в Къркби при условия, за които 99% от отборите могат само да мечтаят. Но младежкият отбор все остава в страни и открояващите се младежи все остават в миманса. Плащаме луди пари за хора, които са ни най-малкото излишни и от много по-ниска класа от тази на наличните, а нашите раздаваме под наем или продаваме за дребни суми. Идеята не е младежките формации в Ливърпул да произвеждат играчи за продан (има много такива и се справят отлично), а за местна консумация, само дето последното не се случва.
А през май броим калъфките...