Моуриньо помогнал на Реал да измъкне Варан под носа на Юнайтед
Защитникът Рафаел Варан се е отказал от трансфер в Манчестър Юнайтед, отправяйки се към Реал Мадрид преди седем години заради Жозе Моуриньо, който тогава водеше "бланкосите", а сега е начело на "червените дяволи". 25-годишният Варан, един от най-добрите централни защитници в света, редовно се свързва с преход в Юнайтед, но Рафаел наистина е можел да се окаже на "Олд Трафорд, макар и по-рано в своята кариера.
Според думите на треньора Жан Ги Валем, който работи с Варан в Ланс, Моуриньо е накарат Рафаел да откаже на Юнайтед през 2011 година, обещавайки на младежа възможността да получава игрова практика в Реал.
"Той взе решение да се отправи в Реал, а това решение се оказа правилно. Зинедин Зидан, който тогава още не бе станал старши-треньор на отбора, изигра важна роля в това, защото играчът първоначално възнамеряваше да отиде в Манчестър Юнайтед.
Сър Алекс наистина искаше да го получи. Но всичко окончателно бе решено от Моуриньо, който разигра своята карта - съблазън, обещавайки на Рафаел, че той ще бъде негов трети избор на позицията защитник", заяви Валем.
- Аморим е уверен в перспективите пред Ман Юнайтед през 2026 г.
- Мартинес: Не можем да продължаваме да губим точки на нашия стадион
- Аморим: Трябва да продължим напред
- Уулвс си тръгна с точка от Олд Трафорд
- Рууни: Ман Юнайтед се нуждае от играчи
- Ман Юнайтед пак ще се наложи над Уулвс
- Ман Юнайтед е готов да плаща на Белингам по 15 млн. на годината
- Ериксен упрекна Аморим за публичната критика на Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]