Ван Перси: Арсен, винаги ще те смятам за мой баща
Бившият нападател на Арсенал Робин ван Перси коментира новината за напускането на Арсен Венгер от поста мениджър на "артилеристите".
"Арсен, благодаря за увереността ти към мен, която демонстрираше през цялото време. Ти си специален човек и великолепен треньор. Определено си един от най-добрите в света. Винаги ще те смятам за мой баща, под чието ръководство аз получих шанс да израсна като мъж и футболист. Винаги ще съм ти благодарен за това и ти желая всичко най-добро в следващата глава от живота", заяви Ван Перси.
Венгер работи в Арсенал от 1996 година. Той три пъти спечели титлата във Висшата лига на Англия, седем пъти завоюва Купата на Англия и още седем пъти Суперкупата на страната. Три пъти е определян за Мениджър на сезона и четири пъти за Треньор на годината в Европа.
През 2006 година Венгер бе включен в Залата на славата на английския футбол.
В момента Арсенал се намира на 33 точки зад лидера Манчестър Сити, който има в актива си 87 пункта.
През миналия сезон "артилеристите" не успяха да се класират в Топ 4 за първи път откакто Арсен Венгер е в клуба. Пет кръга преди края на сезона тимът е на 14 пункта зад градския съперник Тотнъм, който е четвърти.
В Лига Европа Арсенал се изправя срещу Атлетико Мадрид в полуфинален сблъсък.
- Шерингам: Арсенал е арогантен
- В Арсенал са загрижени за Хаверц
- Арсенал проведе неофициални разговори с Алварес
- Ясни са причините за напускането на Каземиро
- Артета за Ман Юнайтед: Могат да създадат проблеми
- Нванери премина под наем в Марсилия
- Гуардиола: Арсенал е най-добрият клуб в света в момента
- Челси може да се бори с Арсенал за звезда на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]