ФА наказа Гуардиола
Футболната асоциация на Англия (ФА) глоби мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола с 20 000 паунда. Причината е жълтата лентичка, която той носеше в подкрепа на арестуваните каталунски политици, борещи се за независимост на провинцията.
По-рано стана известно, че Гуардиола се е съгласил с обвинението на ФА, че разпространява политическо послание, което е в разрез с правилата на асоциацията.
Сега Пеп има право да носи въпросната лента по време на пресконференции, преди и след мачовете на Манчестър Сити, но не и в техническата зона.
- Ман Юнайтед е готов да предложи постоянен договор на Карик
- Opta: Арсенал е огромният фаворит за титлата във Висшата лига
- Празник в червената част на Лондон
- Давид Рая си осигури „Златната ръкавица“ във Висшата лига
- Петер Шмайхел призова Манчестър Юнайтед да привлече Джака
- Джеси Дери благодари за подкрепата след тежък сблъсък при дебюта си за Челси
- Жоао Педро: Съжалявам за феновете, всички трябва да се погледнем в огледалото
- Ман Сити договори нов контракт с Фил Фодън до 2030 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]