Юнайтед се готви да активира опцията за откупване на Умтити
Манчестър Юнайтед проявява интерес към защитника на Барселона Самуел Умтити и желае да осъществи трансфер на футболиста през лятото, съобщава Sport. Според информацията, в действащото съглашение между французина и каталунците има опция за откупване в размер на 60 милиона евро и "червените дяволи" възнамеряват да активират тази клауза.
Юнайтед се надява да спечели Умтити, предлагайки му заплата от 9 милиона евро на година, докато сегашното възнаграждение на 24-годишния играч е 4 милиона евро.
Напомняме, че по-рано стана известно, че преговорите между Барселона и Умтити са зациклили заради нежеланието на клуба да плаща на играча по 9 милиона евро заплата. Не е изключено обаче преговорите да бъдат възобновени с оглед на това, че каталунците желаят да решат въпроса преди старта на финалите на Мондиал 2018.
През този сезон 24-годишният защитник проведе 19 мача в испанската Примера дивисион.
- Трабзонспор си връща Андре Онана под наем
- Коби Майнo е фаворит да замени Деклан Райс срещу Панама
- Бруно Фернандеш остава в Манчестър Юнайтед поне още един сезон
- Манчестър Юнайтед и Арсенал се включиха в битката за Алекс Скот
- От Аджаме до „Олд Трафорд“: мълчаливата история на Амад
- Ман Юнайтед направи ключова крачка към новия стадион за 100 000 зрители
- Гари Невил: Манчестър Юнайтед трябва да се насочи към Нмеча
- Манчестър Юнайтед набеляза Самървил за заместник на Рашфорд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]