Ливърпул хвърли око на поредния играч от Саутхемптън
Полузащитникът Марио Лемина може да стане поредният играч на Саутхемптън, който да премине в Ливърпул. Напомняме, че от юни 2014 година мърсисайдци закупиха шест играча от клуба на "Сейнт Мери": Рики Ламбърт, Адам Лалана, Деян Ловрен, Натаниел Клайн, Садио Мане и Върджил ван Дайк.
Тази традиция може да бъде продължена и през това лято от Лемина. Според френски източници, мениджмънтът на Ливърпул е стигнал до извода, че 24-годишният играч от националния отбор на Габон е идеален партньор на пристигащия от РБ Лайпциг Наби Кейта.
През миналото лято "светците" обновиха своя трансферен рекорд заради Лемина, заплащайки на Ювентус 18 милиона паунда. Полузащитникът провежда своя дебютен сезон на Острова на високо ниво и вече увеличи цената си на 30 милиона паунда. Предполага се, че Саутхемптън ще поиска именно такава сума от Ливърпул за своя футболист, ако до лятото не се случи нещо извънредно, което да увеличи цената на играча.
- Ливърпул и Юнайтед в битка за Ндиайе
- Изненади и сривове: Евертън удари Челси, Ливърпул падна, Тотнъм затъва
- Бетис се пошегува със Салах след решението му да напусне Ливърпул
- Ливърпул набеляза заместник на Салах
- Арне Слот е на ръба на уволнение в Ливърпул, Шаби Алонсо готов да го замени
- Агентът на Салах: Бъдещето му все още не е решено
- Краят на една епоха: Салах и сбогуването, което ще промени Ливърпул
- Агентът на Салах: Никой не знае къде ще играе след Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Специално по оста между р. Мърси и Южния бряг, вероятно някой прибира много, много сериозни комисионни. Иначе не мога да си обясня купуването на практически цял средняшки отбор в последните години. От предългия списък може би само покупката на Мане е по-малко оспорима.