Венгер: Гуардола искаше да играе за Арсенал
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер разказа, че се опитал да привлече Хосеп Гуардола, когато испанецът е бил футболист. В навечерието на мача с Уигън от Купата на Англия наставникът на Манчестър Сити разказа, че нееднократно се е опитвал да премине във Висшата лига на Англия, но вариантите с "латиксите" и "гражданите" не са материализирали.
Също така Гуардиола е можел да стане част от Арсенал. Испанецът даже се е срещнал с Венгер, показвайки желание да играе за лондончани.
"Няколко пъти разговарях с него. Веднъж той дойде при мен, когато бе играч, защото искаше да играе за Арсенал.
Уважавам това, което той прави, защото той притежава ясно виждане за играта. Пеп притежава позитивно настроение, позитивна философия. Уважавам го, защото той запазва позитивното си влияние на играта даже когато губи. Винаги е важно да имаш позитивна настройка", заяви Венгер.
- Арсенал договори личните условия с Бруно Гимараеш
- Арсенал преследва звезда с 13 гола, която може да трансформира атаката на Микел Артета
- Арсенал е готов да направи първа официална оферта за Винисиус
- Арсенал няма да плати 80 милиона паунда за Бруно Гимараеш
- ВВС посочи мечтаната цел на Артета
- Алан Пардю: Винисиус в Арсенал би бил сензационен трансфер
- Реал Мадрид отвърна с нова оферта за Винисиус заради интереса на Арсенал
- Гимараеш отправи ултиматум към представителите си, докато иска да премине в Арсенал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Но, както той е обещавал поне 500 пъти през годините, един ден ще седне и ще ни разкаже всичко. И ние ще си глътнем езиците от изненада как всеки велик човек през последните 30-на години е лягал и ставал с мисли за Арсен(ал)... :D