Баркли успешно премина прегледи за Челси
Полузащитникът на Евертън Рос Баркли е близо до трансфер в Челси. Според информация на Sky Sports, 24-годишният футболист успешно премина медицински прегледи. Очаква се, че трансферът му в клуба от "Стамфорд Бридж" ще бъде обявен до края на днешния ден.
Както е известно, "сините" се опитаха да закупят футболиста през миналото лято, но сделката пропадна в последния момент - според неофициални източници, Баркли се е отказал едва ли не по време на медицинските прегледи.
Челси обаче не се отказа от желанието си да има в своите редици играча и постоянно поддържаше контакт с Рос, а през последните 48 часа успя да извърши пробив в преговорите.
В крайна сметка футболистът ще стане част от състава на шампионите, а за напускането на играча потвърди и Сам Алърдайс.
"Клубът се отчая да го задържи още преди да дойда тук. Ние ще се разделим с Баркли и аз не мога да си представя нещо друго", заяви Алърдайс.
- Ашли Йънг се сбогува емоционално с футбола
- Челси постави Хаби Алонсо като основна цел за нов мениджър
- Шаби Алонсо е основният фаворит за нов мениджър на Челси
- Челси следи крилото на Арсенал Итън Нванери
- Челси сменя стратегията: клубът вече търси дългосрочен проект
- Челси обмисля Филипе Луис за нов мениджър
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]