Късен гол носи успеха на Сити над Хъдърсфийлд (видео)

Манчестър Сити записа успех с 2:1 при визитата си на новака Хъдърсфийлд в последния двубой от 13-ия кръг на Висшата лига. Николас Отаменди даде аванс на домакините в самия край на първата част, когато си отбеляза автогол. При тази ситуация се стигна след едно изпълнение на корнер, при което Шиндлер отклони на близката греда и топката рикошира в рамото на Отаменди и влетя във вратата на "гражданите".

Веднага след подновяването на играта Манчестър Сити изравни резултата. Рахим Стърлинг бе дръпнат в наказателното поле от Малоун и реферът отсъди дузпа, която Серхио Агуеро превърна в гол - 1:1.

Срещата вървеше към равенство, но пет минути преди края Рахим Стърлинг направи обрата факт. Габриел Жезус стреля, а Льосъл изби, но топката рикошира в коляното на Стърлинг и влезе във вратата, като по този начин бе оформен крайния резултат.