Реднап: Рууни е изправен пред най-тежкия отрязък в кариерата
Бившият полузащитник на Ливърпул, а сега експерт на телевизионния канал Sky Sports Джейми Реднап сподели мнение за по-нататъшната кариера на нападателя Уейн Рууни. Напомняме, че 31-годишният англичанин се завърна в Евертън, след като 13 години защитаваше цветовете на Манчестър Юнайтед.
"Повече не го виждам в националния отбор на Англия. Мисля, че това мнение се споделя и от Гарет Саутгейт. В националния отбор има футболисти на неговата позиция, а той с играта си не може да претендира даже за резерва. Спомнете си само Деле Али и Хари Кейн. Разбира се, ако Рууни проведе новия сезон не по начина, по който игра през последните две години, тогава може да се помисли. Но не го вярвам", заяви Реднап.
"Мисля, че феновете на Евертън очакват от Рууни великолепна игра и това е нормално. Проблемът е, че от Рууни ще очакват голове срещу отбори като Арсенал или Манчестър Юнайтед. Наистина, той е опитен футболист, но едва ли ще е в състояние да вкарва срещу големите. Сега най-важното за него е да се настрои. Изправен е пред най-трудния отрязък от кариерата си. Ако Уейн се провали през първата част на сезона, тогава ще му е много трудно", каза още специалистът.
"Разбира се, желанието му да премине в Евертън говори много. Първо, той наистина държи на Висшата лига. Убеден съм, че е имал предложения от клубове зад граница. Второ, той наистина вярва, че още може да играе на най-високо ниво. Но наистина ще му е трудно. На коя позиция ще играе? Зад нападателя? Но знаем, че "карамелите" се готвят да подпишат с Гилфи Сигурдсон. Освен това там е още Рос Баркли, макар че ми се струва, че това момче ще напусне. Трудно ще му е (на Рууни) и той трябва да осъзнае това", завършва Реднап.
- Челси наказа Енцо Фернандес заради изказванията му за Реал Мадрид
- Артета е мениджър на месеца във Висшата лига
- Алисон аут до края на сезона – тежък удар за Ливърпул
- Брунo Фернандеш е Играч на месеца във Висшата лига
- Кристъл Палас се отказва от Ираола като вариант за мениджър
- Слот: Ливърпул трябва да играе срещу Сити както срещу Галатасарай
- Евертън иска да задържи Грилиш и след края на сезона
- Де Дзерби се извини за коментарите си относно Грийнууд
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]